Archive for the ‘OSP’ Category

To oni dbają o nasze bezpieczeństwo

Policja

Już po raz 16. policjanci oraz strażacy z województwa łódzkiego zostali uhonorowani nagrodami w ramach Wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i ósmej edycji na najlepszego strażaka PSP i OSP ufundowanymi przez Samorząd Województwa. Nagrody, podczas uroczystości w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, wręczyli wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak oraz członek zarządu Joanna Skrzydlewska.

Stróże prawa oraz ogniomistrzowie z regionu przez rok rywalizowali w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez ich jednostki. Najlepsi, dziś dodatkowo wyróżnieni nagrodą w wysokości 1000 zł netto, reprezentowali województwo w konkursach ogólnopolskich. Oto wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Read more »

Dożynki gminne i jubileusz OSP Sadkowice

20150822_151104

Uroczystą Mszą Św. rozpoczęły się gminne dożynki w Sadkowicach, którym towarzyszyła 90. rocznica istnienia jednostki OSP.

Read more »

OSP Baby mają 90 lat!

straż

Powstała w 1925 r. jednostka OSP Baby w ubiegłą sobotę obchodziła swój wspaniały jubileusz. Uroczystość zainaugurowała Msza św., po której wręczone zostały odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków. Dziękując za Wasze dotychczasowe zaangażowanie serdecznie gratuluję otrzymanych wyróżnień oraz życzę wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.  Liczę, że Wasza codzienna praca wciąż będzie źródłem niesłabnącego zapału i ogromnej satysfakcji. Dziękuję za zaproszenie i otrzymane podziękowanie.

Read more »

O funduszach na rolnictwo i inicjatywy lokalne

P1220262 (Kopiowanie)

Blisko 50 osób 11 maja br. wzięło udział w spotkaniu dotyczącym środków zewnętrznych na modernizację rolnictwa i inicjatywy lokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach.

Read more »

Druhowie z Lubowidza najlepsi w województwie

V__4631

W Wojewódzkim Turnieju OSP w piłce nożnej zwyciężyli strażacy z OSP Lubowidza (pow. brzeziński). Pokonali w finałowym meczu reprezentację OSP Dobroń (pow. pabianicki) 1:0. Na miejscu trzecim OSP Stroniewice (pow. łowicki) dzięki wygranej z OSP Chajczyny (pow. bełchatowski) 3:1.

Read more »