Archive for the ‘Samorząd’ Category

Słomków i Dąbrowice z nowymi ekopracowniami

Ekopracownia_Dabrowice_07.JPG

Wyremontowane i wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne pracownie, to wymarzone miejsce do nauki. Szczególnie, gdy zdobytą w nich wiedzę można połączyć z praktyką. W tej kwestii żadnych trudności nie będą mieli już uczniowie ze Słomkowa oraz Dąbrowic, gdzie miałem przyjemność otworzyć nowoczesne ekopracownie. Utworzenie ich było możliwe nie tylko dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi czy budżetu gminy, lecz przede wszystkim zaangażowaniu nauczycieli i społeczności szkolnej oraz pracowników urzędu gminy. Jako wicemarszałek województwa łódzkiego bardzo się cieszę, że poziom kształcenia dzięki takim inwestycjom jak ta, niewątpliwie wzrasta, sprawiając że lekcje stają się bardziej atrakcyjne również i dla tych uczniów, którzy niekoniecznie fascynują się ekologią czy przyrodą. Dlatego, jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w realizację projektów serdecznie gratuluję!

Pracownicy samorządowi z odznaczeniami

DSC01176

Podczas XVII sesji Rady Gminy Łęki Szlacheckie miałem przyjemność wręczyć złoty medal za długoletnią i sumienną służbę pracownikom tutejszego Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – To są odznaczenia za dobrą, rzetelną, solidną i uczciwą pracę. A więc postawę, która jest wyznacznikiem wzorowego zachowania każdego człowieka, a zwłaszcza urzędnika. I za to właśnie bardzo Paniom dziękuję, bo tylko dzięki takim ludziom jak Wy możemy mówić o ciągłości działań samorządu – mówi Dariusz Klimczak wicemarszałek województwa łódzkiego.

Read more »

Dzień pieczonego ziemniaka na piotrkowskich Wierzejach

1

Pieczonego ziemniaka, którego najbardziej wspominam z czasów mojego dzieciństwa, mogłem skosztować wspólnie z mieszkańcami osiedla Wierzeje. Podczas realizacji kolejnego punktu programu edukacji ekologicznej jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy i konkursów, a zwłaszcza rodzinnej atmosfery.

Read more »

W Mniszkowie dziękowaliśmy za tegoroczne zbiory

Mniszków

Uroczystą Mszą św. rozpoczęły się gminne dożynki w Mniszkowie, podczas których wspólnie z mieszkańcami oraz rolnikami dziękowaliśmy za zebrane plony. Pani Danuta Stołek oraz Pan Wojciech Grzywacz w roli starostów dożynek spisali się na medal, zaś kolorowe wieńce i przepiękne występy ludowych zespołów zachwyciły wszystkich uczestników.

Read more »

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie rozdane

DSC_0675 (Copy)

Wciąż zakochani, odnoszący się do siebie z wielkim szacunkiem i troską, a także ogromnie dumni z dzieci i wnucząt – tacy są właśnie skierniewiccy małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat i więcej.

Read more »

Zakościele z nową oczyszczalnią

Uroczystosc__oczyszczalnia-04

Uroczystą sesją Rady Gminy Inowłódz rozpoczęło się oficjalne oddanie do użytku nowej oczyszczalni ścieków w Zakościelu. Podczas spotkania, wójt gminy Bogdan Kącki w swoim wystąpieniu zaprezentował kolejne etapy budowy obiektu, począwszy od projektu, a skończywszy na całkowitym budżecie omawianej inwestycji.

Read more »

Takie dożynki tylko w Woli Pękoszewskiej!

20150823_141053 (Medium)

Dożynki w kalendarzu powiatu skierniewickiego zajmują szczególne miejsce. Co roku, rozpoczynając się uroczystą Mszą Świętą wyrażają podziękowanie rolnikom za trud ich pracy oraz uzyskane plony.

 

Read more »

Dożynki gminne i jubileusz OSP Sadkowice

20150822_151104

Uroczystą Mszą Św. rozpoczęły się gminne dożynki w Sadkowicach, którym towarzyszyła 90. rocznica istnienia jednostki OSP.

Read more »

Skierniewicki szpital z nową salą porodów rodzinnych

sala porodow rodzinnych-16

Kolorowe i nowocześnie wyposażone wnętrze – tak teraz wygląda nowa sala porodów w skierniewickim szpitalu, o którą skutecznie zabiegał Klub Mamy! Ta wyjątkowa inicjatywa, bo tak naprawdę zapoczątkowana przez aktywne mamy, jak widać zakończyła się wielkim sukcesem. Koszt nowej sali wyniósł 200 tys. złotych, z czego połowę sumy przekazał Urząd Marszałkowski, a drugą szpital przeznaczył z własnych środków. Klimatyzacja, nowoczesne łóżko porodowe czy łazienka z biczami wodnymi, to tylko niektóre z rozwiązań jakie zostały w niej zastosowane. Jednakże, ta piękna sala nie jest naszym ostatnim słowem. Niebawem przeznaczymy kolejne pół miliona złotych, tym razem na remont oddziału kardiologii i laryngologicznego.

To dzięki Wam nie brakuje chleba

dozynki10

Dzisiejsze dożynki w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej rozpoczęła uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. dziekana Bogumiła Karpa, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. Państwo Stacheccy z wsi Chrusty w roli starostów spisali się na medal, zaś kolorowe wieńce i przepiękny występ zespołu „Wspomnienie” zachwycił wszystkich. Serdecznie dziękuje rolnikom za ich trud, a organizatorom nie tylko za przygotowanie tak pięknej uroczystości, lecz przede wszystkim za kultywowanie naszej wspaniałej polskiej tradycji. Zaprezentowane wieńce oraz dzielnie się chlebem z miodem świadczą o wielkim sensie ludzkiej pracy, wyrażając tym samym naszą wdzięczność wobec Boga i Matki Ziemi. Nie ukrywam, że możliwość osobistego świętowania razem z mieszkańcami była dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Do następnego razu!

Read more »