Archive for the ‘Newsy’ Category

Wesołych Świąt!

kartka

Na Święta Bożego Narodzenia i na cały Nowy 2016 Rok życzę Państwu tego, co ważne i potrzebne każdemu z nas – szacunku, wsparcia, uznania i zrozumienia w rodzinie oraz wśród znajomych, a także szczęścia, nadziei i optymizmu w codziennym życiu. Niech ten świąteczny czas przyniesie Państwu zdrowie, radość i ogrom satysfakcji, która pozwoli z sukcesem podejmować kolejne wyzwania w życiu osobistym i zawodowym. Niech spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i w sylwestrowy wieczór. Wszelkiej pomyślności!

To oni dbają o nasze bezpieczeństwo

Policja

Już po raz 16. policjanci oraz strażacy z województwa łódzkiego zostali uhonorowani nagrodami w ramach Wojewódzkiego konkursu na najlepszego policjanta i ósmej edycji na najlepszego strażaka PSP i OSP ufundowanymi przez Samorząd Województwa. Nagrody, podczas uroczystości w Patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, wręczyli wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak oraz członek zarządu Joanna Skrzydlewska.

Stróże prawa oraz ogniomistrzowie z regionu przez rok rywalizowali w różnego rodzaju konkursach organizowanych przez ich jednostki. Najlepsi, dziś dodatkowo wyróżnieni nagrodą w wysokości 1000 zł netto, reprezentowali województwo w konkursach ogólnopolskich. Oto wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Read more »

Wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

fd880f4278cc996a42ca6a1323daf78a_L

W Teatrze im. Jaracza w Łodzi odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Na widowni zasiadło blisko 400 osób zajmujących się na co dzień pomocą społeczną, wspieraniem rodzin i dzieci. Ci, którzy w ubiegłym roku wyróżniali się największym zaangażowaniem, pomysłowością i efektywnością w swojej pracy otrzymali wyróżnienia i nagrody. Wręczyli je: wicemarszałek Dariusz Klimczak, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za politykę społeczną, oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.

Zapraszam do przeczytania całej relacji!

Rolnicy z powiatu opoczyńskiego na szkoleniu z PROW

20151021_092833_1 (Copy)

O tym, jakie możliwości oferuje PROW 2014 – 2020 mogli dziś usłyszeć rolnicy z powiatu opoczyńskiego podczas szkolenia w MRiRW. Po interesujących prelekcjach w zakresie wykorzystania nowych środków, a także mechanizmu funkcjonowania małego przetwórstwa i sprzedaży bezpośredniej, uczestnicy wyjazdu zwiedzili Sejm RP. Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Zielona Pomoc z Zakościela. W zorganizowaniu wyjazdu na szkolenie pomagał Dariusz Klimczak Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który jest zaangażowany w sprawy polskiego rolnictwa oraz Marek Madej z Paradyż.

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Województwa w Skierniewicach

12113294_728910760548046_7436179390050157035_o

Połączenia kolejowe na trasie Koluszki – Skierniewice oraz przyszłość połączeń Łódź – Warszawa, funkcjonowanie Szpitala Wojewódzkiego w Skierniewicach, inwestycje i remonty na drogach powiatowych, wsparcie przedsiębiorczości i zatrudnienia oraz budowa oczekiwanej obwodnicy wschodniej – to tematy, które dominowały w trakcie kolejnego, wyjazdowego posiedzenia Zarządu Województwa Łódzkiego, które odbyło się 5 października w Skierniewicach. Zaowocowało ono szeregiem deklaracji, co do dalszego rozwoju nie tylko miasta, ale i powiatu. Bez wątpienia unijna perspektywa 2014 – 2020 to wielka szansa na dalszy i dynamiczny rozwój skierniewickiej ziemi.

Szpital wojewódzki w Piotrkowie ma już 40 lat!

DSC_0014 (Copy)

Piotrkowski Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika 4 października świętował 40-lecie swojego istnienia. Przez ten czas placówka zmieniła się nie do poznania, a przeprowadzone inwestycje sprawiły, że dziś jest jednym z najlepszych ośrodków w regionie łódzkim. To wszystko nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie zaangażowanie dyrekcji oraz pracowników, którzy dobro pacjenta stawiają na pierwszym miejscu. Jako wicemarszałek województwa łódzkiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia w naszym regionie serdecznie gratuluję nie tylko tak wspaniałego jubileuszu, ale przede wszystkim zmian i inwestycji, które udało się  przeprowadzić. Wszystkim odznaczonym pracownikom oraz dyrekcji jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w rozwój naszej wojewódzkiej placówki.

 

Serdecznie proszę o Państwa głos 25 października!

baner5

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie rozdane

DSC_0675 (Copy)

Wciąż zakochani, odnoszący się do siebie z wielkim szacunkiem i troską, a także ogromnie dumni z dzieci i wnucząt – tacy są właśnie skierniewiccy małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat i więcej.

Read more »

Zakościele z nową oczyszczalnią

Uroczystosc__oczyszczalnia-04

Uroczystą sesją Rady Gminy Inowłódz rozpoczęło się oficjalne oddanie do użytku nowej oczyszczalni ścieków w Zakościelu. Podczas spotkania, wójt gminy Bogdan Kącki w swoim wystąpieniu zaprezentował kolejne etapy budowy obiektu, począwszy od projektu, a skończywszy na całkowitym budżecie omawianej inwestycji.

Read more »

Łódzka lista PSL już w komplecie

psl

20 sierpnia 2015 r. w biurze ZW PSL w Łodzi odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżających się wyborów do Sejmu i do Senatu. W konferencji wzięli udział Prezes ZW PSL w Łodzi Dariusz Klimczak, Wiceprezes ZW PSL w Łodzi,  Przewodniczący Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL w Łodzi Henryk Siemiński, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego PSL w Łodzi Agnieszka First oraz gość specjalny Witold Skrzydlewski.

Read more »