Polska The Times: O przeciwdziałaniu zniechęceniu młodych do polityki na Kongresie Wolności

1002064_547494461956675_1681511912_nMłodzi politycy mogą przeciwdziałać zniechęceniu młodych ludzi w Polsce do życia politycznego – mówili w sobotę podczas debaty na Kongresie Wolności przedstawiciele młodzieżówek partyjnych. Kongres „Wolność w cyfrowym świecie” rozpoczął się w piątek w Warszawie.
W trakcie drugiego dnia kongresu odbyła się debata poświęcona problemowi zachęcenia młodych do udziału w życiu politycznych i w wyborach a także zastanawiano się czy jedynym z elementem, który może obecnie przyciągnąć młodych ludzi do polityki jest radykalizm. 
W dyskusji wzięli udział Dariusz Klimczak z PSL, Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD, Michał Szczerba z PO i Krzysztof Iszkowski z Ruchu Dariusz Klimczak z PSL podkreślił, że najważniejsze, aby politycy nie zniechęcali młodych ludzi do polityki.
„Niestety na polskiej scenie politycznej jest wiele postaci, które skutecznie odpychają młodych ludzi od udziału w życiu społeczno- politycznym” – zaznaczył Klimczak. Dodał, że szczególną rolę w przeciwdziałaniu zniechęceniu młodych ludzi do życia politycznego ma pokolenie młodych polityków, którzy różnią się od „tych starszych”. „Z mojego doświadczenia współpracy z młodzieżówkami innych partii czy organizacji społecznych wynika, że, mimo iż były między nami różnice to na różnych polach udawało się nam znaleźć porozumienie. Wydaje mi się, że przyszedł czas na nowe otwarcie w polityce i jest to czas dla młodych ludzi” – podkreślił.
Cały artykuł tutaj
You can leave a response, or trackback from your own site.