Dzień Bibliotekarza

1378204_1506617742894191_941978179597643245_n

Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza jest nie tylko wielkim świętem, ale przede wszystkim wyjątkową chwilą, być podziękować Państwu za podejmowany trud oraz ogromną pasję, którą spełniacie aktywnie działając w Bibliotece Publicznej.

Szanowni Państwo,

Jako Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, jestem pod wielkim wrażeniem podejmowanych przez Waszą Bibliotekę inicjatyw służących krzewieniu czytelnictwa, a także upowszechnianiu kultury i edukacji wśród mieszkańców. Nieustannie rosnące zainteresowanie czytelników Waszymi zbiorami świadczy o tym, jak cenna, a przede wszystkim potrzebna jest obecność Biblioteki w społeczeństwie, a zwłaszcza takich osób jak Państwo, którzy z wielką pasją realizują swoje codzienne obowiązki.

Doskonale wiemy, że literatura jest nie tylko sztuką przynoszącą radość z obcowania z pięknym słowem, lecz nade wszystko stanowi nieocenione dobro społeczne pozwalające poznawać świat. Dlatego, nie sposób jest przejść obojętnie obok niezwykłych zbiorów zgromadzonych na bibliotecznych półkach, które dostarczając czytelnikom niezbędnych informacji, uczą również piękna i wrażliwości, wzbogacając ich życie o nowe doświadczenia.

Obserwując Waszą aktywną działalność jestem pewny, że w przyszłości z równym jak dotychczas powodzeniem, będziecie Państwo kontynuowali działania na rzecz rozwoju czytelnictwa i edukacji. Życzę Państwu dalszych sukcesów w realizacji planów zawodowych oraz społecznych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dariusz KLIMCZAK

 Członek Zarządu

Województwa Łódzkiego

 

You can leave a response, or trackback from your own site.